У рецептах деяких страв традиційна пшеничне борошно іноді частково або повністю замінюєт Семоліна. Мало хто знає, що це таке. Тому складно здогадатися, чим можна замінити в стравах цей інгредієнт з незвичайною назвою.
Слово «семоліна» прийшло до нас з Італії. У цьому краю пасти і піци semolino означає "манна крупа". І дійсно, з помелу семоліна дуже нагадує всім відому манку. Виробляється вона виключно з твердих сортів пшениці. Вміст білка в такий крупі складає не менше 12%.
Традиційна манна крупа, яку ми звикли називати манкою, — це по суті крупка, відібрана з помелу сортів м’якої пшениці. За своїм складом вона незначно відрізняється від борошна вищого сорту.
Семоліна – це крупка ( МАНКА)з пшениці дурум (тобто з твердої пшениці).
Тверда пшениця-це окремий біологічний вид. Ендосперм (серцевина зерна) такої пшениці дуже твердий, його складніше розмолоти, ніж у м’якої пшениці. Ця крупка жовтіше, ніж крупка з м’якої пшениці, за рахунок високого вмісту каротиноїдів.
З семоліни готують пасту, італійські коржі або хліб чіабатту, галушки, додають в тісто при приготуванні піци, в десерти і випічку. У неї низький глікемічний індекс, а значить, її можуть дозволити собі навіть діабетики.
Використовується для приготування молочної каші, пудингів і запіканок .
Люди, які ведуть здоровий спосіб життя, готують зтакий крупи манну кашу. Користі від такої страви буде набагато більше. Манка виходить набагато смачніше, а при варінні ніколи не утворює грудочок. До того ж особливий смак відрізняє кашу, приготовану з крупи з назвою семоліна.